محتوای سئو شده چیست و چگونه باید باشد؟ بازاریابی محتوا-سئو سمروش

اشکالی ندارد که محتوای شما طولانی شود؛ اتفاقاً محتوای طولانی‌تر به Google کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع آن صفحه وب دریافت کند. این باعث می‌شود گوگل مطمئن شود که صفحه شما یک نتیجه مرتبط برای آن کلمه کلیدی است. درست است که برای کسب رتبه در موتور جستجو به محتوایی عالی نیاز دارید، ولی این محتوا باید جوری نوشته شود که گوگل هم سریع آن را شناسایی کند و به دست کاربر برساند. اینجا سئوی محتوا وارد می‌شود و با چند تکنیک محتوای شما را هم برای کاربر و هم موتورجستجو آماده می‌کند. بنابراین فقط به فکر تولید محتواهای کوتاه با هدف گرفتن رتبه و کلیک نباشید ، چرا که این محتواهای کوتاه، عاری از هرگونه اطلاعات مفید و کارامد برای کاربران هستند. سایت هایی که محتوای کوتاه و بی ارزش تولید می کنند، احتمال دارد که شامل پنالتی گوگلشوند؛ هم چنین ممکن است این سایت هابانس ریتبالا و نرخ تبدیل پایین تری داشته باشند.

توضیحات متا حداکثر باید 160 کاراکتر باشد، اگر هم بیشتر باشد، گوگل مازاد کلمات را در نتایج جستجو نمایش نخواهد داد. اگر این امکان وجود نداشت مانعی ندارد، اما حتما در خلاصه محتوا باید یک بار کلمه کلیدی اصلی درج شود. در این مقاله سعی داریم تا به هر آنچه که در مورد تولید محتوای سئو شده چیست بپردازیم. اینکه دقیقا محتوای سئو شده چیست، یک تعریف ساده و صریح ندارد، در واقع یک سری نکات باید در تولید محتوا رعایت شود تا در بتوان در جهت سئو سایت از محتوا استفاده کرد.

  • این لیست در واقع شامل کلماتی است که کسب رتبه در آنها در گوگل منجر به افزایش بازدید و افزایش فروش سایت شما خواهد شد.
  • پس، سعی نکنید در پاراگرافِ اول محتوای خود، 10 بار از کلمه کلیدی‌تان استفاده کنید و در طول متن تنها یکبار از آن استفاده کنید.
  • با توجه به اینکه گوگل نیز به دنبال افزایش رضایت کاربران است، به این موضوع توجه ویژه ای دارد.
  • برای اینکه یک کلمه را بارها در محتوا تکرار نکنید، می‌توانید از مترادف کلیدواژه‌ها و عبارات کلیدی استفاده کنید.
  • انواع مديا (رسانه) در محتوا شامل تصوير، گرافيك، نمودار، ويدئو، فايل صوتي، Gif و اينفوگرافيک ها مي شود.

به همین دلیل توصیه می کنیم که برای ساده کردن URL های شما تا حد امکان زمان و وقت کافی اختصاص دهید. به طوری که بیست کلیک طول بکشد تا از صفحه اصلی به آن دسترسی پیدا کنید. استفاده بیش از حد از تگ های هدینگ در یک صفحه می تواند اسکن محتوا و تعیین محل پایان یک موضوع و شروع موضوع دیگر را برای کاربران سخت کند.

به عبارت دیگر تولید محتوایی که برای گوگل قابل فهم باشد و از طرفی کاربران تمایل به خواندن و لایک کردن و اشتراک آن با دیگران در شبکه‌های اجتماعی داشته باشند. نکات و عواملی که همگی روی رتبه‌ یک سایت در نتایج گوگل موثر است. از آنجایی که محتوا و تولید محتوای سئو شده یکی از پارامترهای مهم سئو داخلی است، اهمیت بسیاری پیدا کرده و اصول مشخصی برای آن تعیین کرده‌اند. به زبان ساده، سئو داخلی مجموعه قواعد و استانداردهایی است که در داخل وب سایت و بین صفحات سایت باید رعایت شود تا کاربران به راحتی بتوانند با وب سایت ارتباط برقرار کنند. بنابراین شما می‌توانید انواع محتوا برای سایتتان را تولید کنید که رتبه‌های خوبی در موتورهای جستجو کسب کند.

وقتی چیزی را در جستجوی Google جستجو می‌کنید، ببینید پشت صحنه چه اتفاقی می‌افتد. جستجوهای برتر مورد استفاده برای رسیدن به یک سایت را درک کنند. مشکلات مربوط به متا تگ های عنوان و توضیحات را شناسایی کنند. از اشتباهات رایجی که بازدیدکنندگان تلفن همراه را ناامید می کند، مانند نمایش ویدیوهای غیرقابل پخش اجتناب کنید. اکثر مرورگرها از فرمت های تصویری JPEG، GIF، PNG، BMP و WebP پشتیبانی می کنند.

دسته: آموزش سئو محتوا

عموم محتواهای سئو شده از این اصول و چارچوب پیروی کرده و به این موارد دقت می‌کنند. شما همین با رعایت آن‌ها می‌توانید سئو محتوای خود را انجام دهید. به همین خاطر است که محتوا در سئو از اهمیت بالایی برخوردار است. این موارد اگرچه جزو استانداردهای تعیین شده توسط موتورهای جستجو نیست، اما توجه به آن باعث می‌شود که رعایت اصول سئو راحت‌تر و طبیعی‌تر جلو نماید.

با ترکیب تولید محتوا و سئو ، کسب و کار شما به مشتریان و مخاطبان شناسانده میشود . سئو محتوای شما باید به گونه‌ای انجام شود که هر دو مخاطب، یعنی هم خوانندگان و هم موتورهای جستجو را به خود جذب کند. نویسندگان ما حتی زمانی که از کلمات کلیدی استفاده می‌کنند، سعی دارند مخاطبان را درگیر کنند، تعامل را افزایش و بانس ریت را کاهش دهند.

وب سایت خود را تبلیغ کنید و مجله خبری سئو سایت را با گرفتن بک لینک تقویت نمایید. صفحات تلفن همراه خود را با Mobile-Friendly Test تست کنید تا ببینید آیا گوگل فکر می کند وب سایت شما روی دستگاه های تلفن همراه خوب کار می کند یا خیر. در واقع از اواخر سال ۲۰۱۶، گوگل آزمایش هایی را برای استفاده از نسخه موبایل محتوای یک سایت برای رتبه بندی، تجزیه داده های ساختار یافته و تولید اسنیپت ها آغاز کرده است. Image sitemap می تواند اطلاعات بیشتری در مورد تصاویر موجود در سایت شما در اختیار Googlebot قرار دهد. با این کار احتمال یافتن تصاویر شما در نتایج Google Images افزایش می یابد.

اشتباهات رایج در سئو محتوا

من در ٩٩,٩٪‏ از محتواهايم از اين تكنيك استفاده ميكنم كه شامل پست هاي وبلاگ، صفحات فروش و يا ويديو ها، پست هاي فيس بوك و هر محتواي آنلاين ديگري كه توليد ميكنم، ميشود. اما به یک نکته توجه داشته باشید، شما قرار است که یک بانک از کلمات کلیدی داشته باشید، بنابراین سعی کنید تا آنجایی که می شود، در مورد موضوعی که قصد نوشتن آن را دارید کلمه پیدا کنید. به یاد داشته باشید که منظور از تولید محتواى مناسب برای سئو، فقط نوشتن متون بالای ٢٠٠٠ كلمه نيست.