شیر چاقویی شیرچاقویی استیل فولادی برقی پنوماتیک knife gate valve | kasrasaran

در ادامه ابتدا شیرها را معرفی می‌کنیم، سپس مزایا و معایب مدل‌ها را بررسی می‌کنیم. برای باز و بسته کردن این شیر می توان از حالت های دستی و اتوماتیک مانند پنوماتیکی استفاده کرد. سیت و سیت رینگ این محصول با توجه به نوع سیال و فشار و میزان حرارت در جنس های مختلف استیل و لاستیک و تفلون و برنز تولید و مونتاژ می شود.

قطع و وصل سیالات اسلاری، خمیر کاغذ، سیالات چگال، سیالات شوت ، انواع ماسه و پودر مورد استفاده در صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع معدنی، کاغذ سازی، خطوط اتوماتیک ریخته گری. این ویژگی از یک صفحه کشویی مستطیلی از جنس استنلس استیل برای “خود تمیز کردن” مواد موجود در صندلی استفاده می کند. دیسک این محصول معمولا به دلیل برخورد با سیال همیشه از جنس بدنه مقاوم به خوردگی و سایش بالاتری دارد و از جنس های استیل و فولاد با پوشش کرم و آلومینیوم برنز تولید می شوند.

عملگر پنوماتیکی شیر کشویی چاقویی میراب حسب نوع کاربرد میتواند بصورت های زیر عرضه گردد :

تیغه مابین لایه ای از پكینگ و لاستیک آب بندی و بدون اینكه با بدنه تماسی داشته باشد، به سمت بالا و این وب سایت پائین می رود. این شیر تحمل هرگونه انبساط حرارتی قطعاتش را بدون اینکه تاثیری در عملكرد آن داشته باشد دارد. به دلیل بالا رفتن تیغه شیر کشویی چاقویی میراب بطور كامل مواد جامد از آن به راحتی عبور می كند و می توان یك آببندی مناسب را به وجود آورد.

  • اگر این شیر در حالت نیمه بسته قرار گیرد، در اثر فشار سیال دچار ارتعاش می شود و این عامل در طولانی مدت سبب از بین رفتن دیسک و آببند شیر می شود.
  • بنابراین، این شیر برای تنظیم جریان مناسب نمی باشد و در حقیقت ساختمان آن برای این نوع عملکرد طراحی نشده است.
  • شیر سوزنی نوعی شیر صنعتی دستی است که برای تنظیم جریان سیال ورودی به کار می‌رود.
  • این شیرها برای استفاده در محیط های خورنده ، فرسایش و ساینده مناسب هستند.
  • در شیرهای صنعتی چاقویی، یک دسته که شبیه چاقو یا گیوتین است با حرکت عمودی بالارونده و پایین رونده خود، دهنه شیر که مسیر جریان سیال است را باز یا مسدود می‌کند.

شیر چاقویی چدنی با نشیمن‌گاه ارتجاعی توسط یک محرک پنوماتیکی دو کاره عمل  می‌کند. طراحی خاص ومنحصربه ‌فرد آن باعث می‌شود پس از نصب، عمر طولانی و نگهداری کم نیاز داشته باشد. شیرهای چاقویی در دو مدل عملگر شیرهای چاقویی دستی و شیرهای گیوتینی پنوماتیک تولید می شوند . می‌توانید برای مشاهده انواع شیرهای صنعتی به این لینک مراجعه کنید.

شیر کاردی یا شیر چاقویی ظاهری شبیه به شیر پروانه ای و عملکردی شبیه به شیر کشویی دارد. این نوع شیر ها نه تنها در مایعات بلکه در جامدات و پودری ها هم بسیار پرکاربرد هستند. این نوع شیر نیز مانند هم خانواده های خود از جنس های استیل و چدن ساخته می شود. همان طور که از اسم این شیر پیداست برای باز و بسته شدن دسته ای به صورت گیوتین دهنه شیر را مسدود می کند و برای باز و بسته کردن این شیر می توان از حالت های دستی و اتوماتیک مانند پنوماتیکی استفاده کرد. این شیر را می توان به صورت تدریجی باز و بسته کرد.اين شيرها به طور ايده‌آل جهت كار با جريانهاي لجني و سيالاتي كه مقادير زيادي جامد حل شده دارند، استفاده مي‌گردد.به خاطر اينكه مكانيسم كاركرد اين شيرها بطور كلی مستقل از سيال درون آن است.

شیر چاقویی دستی

شیر چاقویی شیرچاقویی استیل فولادی برقی پنوماتیک knife gate valve | kasrasaran