سئو محتوا چیست؟ بهترین روش های بهینه سازی محتوا سئولب-سئو سمروش

داده های ساختار یافته یا استراکچر دیتا کدی است که می توانید آن را برای توصیف محتوای خود برای موتورهای جستجو به صفحات سایت خود اضافه کنید تا آنها بتوانند بهتر بفهمند چه چیزی در صفحات شما وجود دارد. موتورهای جستجو می توانند از این درک برای نمایش محتوای شما به روش های مفید و چشم نواز در نتایج جستجو استفاده کنند. این امر به نوبه خود می تواند به شما کمک کند تا نوع مناسبی از مشتریان را برای کسب و کار خود جذب کنید. زیرا ممکن است گوگل از آنها به عنوان اسنیپتی برای صفحات شما در نتایج جستجوی گوگل استفاده کند. توجه داشته باشید که می‌گوییم «ممکن است» زیرا گوگل ممکن است از بخش مرتبطی از متن قابل مشاهده صفحه شما استفاده کند؛ اگر آن بخش به خوبی با درخواست کاربر مطابقت داشته باشد. در صورتی که گوگل نتواند متن مناسبی را برای استفاده در اسنیپت پیدا کند، افزودن تگ های توضیحات متا به هر یک از صفحات شما همیشه یک روش خوب است.

روش های زیادی برای تولید محتوا وجود دارد همچنان که خود محتوا نیز از تنوع زیادی برخوردار است. برای اینکه با بازاریابی محتوا بیشتر آشنا شوید و مفهوم آن را بهتر درک کنید، در ادامه به ارائه چند مثال و روش برای تولید محتوا می پردازیم. بله، هرچیزی که باعث کاهش بانس ریت شود و باعث افزایش ماندگاری کاربر در سایت شود در سئو محتوا موثر است که CTA هم یکی از آنهاست. برای اینکه در نتایج سرچ گوگل، با عبارات بیشتری رتبه بگیرید نیاز به عبارات کلیدی بیشتر و نیاز به محتواهای سئو شده بیشتر دارید. با ایجاد لینک داخلی مناسب ، کاربران را از صفحات پر بازدید خود به صفحات زامبی هدایت کنید.

بازدیدکنندگان ممکن است از URL های بسیار طولانی و رمزآلود که حاوی کلمات قابل تشخیص کمی هستند، هراس داشته باشند. مجله خبری سئو یکی از اقدامات مهم و کلیدی در پروژه‌های سئو و افزایش ترافیک سایت است که ظریف کاری و دقت زیادی نیاز دارد. توجه به استانداردهای گوگل و نوشتن بر اساس نیاز کاربر از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر در این مطلب در شش گام کلیدی به مهم‌ترین نکات و استانداردهایی پرداختیم که در تولید محتوا سئو شده دارای اهمیت هستند و با رعایت پیش نیازهای ذکر شده، می‌توان یک محتوای خوب نوشت. تولید محتوای سئو شده، بدون درگیر کردن شبکه‌های اجتماعی دیگر معنایی ندارد. گوگل به دنبال سیگنال‌هایی از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک و توئیتر می‌گردد تا ببیند محتوای شما در چه حد محبوب است.

۲. URLهای دوستدار موتور جست‌وجو

محتوای طولانی پتانسیل بیشتری برای جذب بک لینک و اشتراک گذاری را دارد. همانطور که قبلاً اشاره کردم، مقالات طولانی می توانند موارد بیشتری را نسبت به بلاگ پست 300 کلمه ای پوشش دهد. این بدان معناست که مقالات طولانی بهتر از محتوای کوتاه به سوالات افراد پاسخ می دهند. یعنی محتوایی که تولید و منتشر می کنید باید برای کسی که کوئری را سرچ می کند، هر چیزی را که لازم دارد بدهد. Google Trends به شما نشان می دهد کدام کلمات کلیدی در هر زمان پر سرچ هستند. عنوان سئو همان عنوانی است که موقع سرچ در نتایج جستجو نشان داده می‌شود.

مرحله 5# :موضوع را براساس هدف جستجو (Search Intent) انتخاب کنید

به طور کلی عبارات کلیدی لانگ تیل رقابت کمی دارند اما بهتر است قبل از شروع کار رقبا را بررسی کنید تا مطمئن شوید رقابت روی آنها کم باشد. این نگاهی هست که گوگل به صفحات زامبی شما دارد و مسلما برای سایت شما خوب نیست. در حالی که برای بروزرسانی محتوا نیاز به هزینه مجدد ندارید و فقط باید مقاله های قبلی خود را سئو کنید. فرض کنید در حال سئو یک صفحه هستید و میخواهید با کلمه “ماتریکس” رتبه بگیرید.

لینک داخلی

بنابراین، از لینک‌دادن به مطالب بیرون ترسی نداشته باشید. اگر مطلبی را از منبعی نقل‌قول می‌کنید، به آن لینک بدهید. فقط مراقب باشید منابعی که به آنها ارجاع می‌دهید، معتبر باشند. ضمن این باید تعادل را نیز رعایت کنید و هرجا به راستی نیاز بود و به درک ارتباط منابع کمک می‌کرد لین خارجی بدهید و در این زمینه بی‌مهابا عمل نکنید. اصول سئو برای تولید محتوا اصول ساده‌ایست که با رعایت همین اصول ساده می‌توانید از بسیاری از رقبای خود پیشی بگیرید. باید قبل از هرگونه اقدام به تولید محتوا، ساختار محتوایی سایت استخراج گردد.

  • در نهایت هدف شما باید جلب نظر کاربران و گوگل به صورت همزمان باشد.
  • چه محتوایی می‌توانید تولید کنید که متفاوت از آنچه هر کس دیگری تولید می‌کند باشد؟ شاید اینفوگرافیک‌ها نیز خیلی بتوانند به شما کمک کنند.
  • پس از این که عنوان اصلی شما تگ H1 دریافت کرد، دیگر نباید از این تگ استفاده کنید.