آموزش سئو رایگان به زبان ساده + تکنیک‌های حرفه ای SEO-سئو سمروش

مثلا اگر ۱۰ لینک در منوی اصلی سایت داریم، ۷ لینک با هدف سئو وجود دارد و ۳ لینک با هدف برندسازی. ساختارسازی سایت باعث می شود ربات‌های گوگل راحت‌تر صفحات سایتتان را پیدا کنند، خزش کنند و ایندکس کنند. الان وقت آن است با استفاده از ابزار کبوتر SERP را برای هر کدام از کلمات کلیدی بررسی کنید. مثلا اگر ۸۰۰۰ کلمه کلیدی داشتید؛ شاید در این مرحله تبدیل به ۲۰۰ صفحه شوند.

کمی عمیق تر فکر کنید، زمانیکه آنالیز خود را بر روی عبارت مشخصی انجام میدهیم و آمار جستجوی آن را به دست می آوریم عملا استراتژی خود را محدود به همان عبارت کرده ایم. در حالیکه کاربران عبارت های متنوعی را برای رسیدن به مقصود خود جستجو میکنند. زمانیکه به صورت جدی کار را آغاز میکنید با سوالات و مشکلات مختلفی روبرو میشوید که مانع رسیدن شما به رتبه 1 نتایج جستجو میشوند. به مرور این مشکلات را برطرف کرده و به ایده آل خود نزدیک شوید. من هم 6 سال پیش در چنین شرایطی بودم تا اینکه بالاخره دلم را به دریا زدم و کار سئو را به صورت عملی آغاز کردم.

Crowler Robot Spider چیست و چگونه کار می‌کند؟

علاوه بر این، کسب رتبه برای کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا همیشه امکان پذیر نیست. ناگفته نماند که صدها مورد از کلمات کلیدی Long-tail در هر کسب و کاری وجود دارد. برآوردها نشان میدهد که حدود 70٪ از کل ترافیک سایت ها از کلمات کلیدی Long-tail است. کلمات کلیدی Long-tail معمولا دشواری کمتر و نرخ تبدیل بالاتری دارند. علت این موضوع هم اینست که عبارت جستجو شده خاص تر است، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که کاربر در طول زمانی که از سایت استفاده می کند به مشتری تبدیل شود. بسیاری از آموزش ها درباره جستجوی کلمات کلیدی توصیه می کنند که بر روی کلمات کلیدی به اصطلاح طولانی تر تمرکز کنید، کلمات کلیدی که خاص تر هستند و معمولاً از تعداد کلمات بیشتری تشکیل شده اند.

  • اما دستیابی به این مهم، بدون درک اصطلاحات و مفاهیم آن امکان پذیر نخواهد بود.
  • بهتر است بگوییم قبل از شروع سئو کمی با بازرایابی و سپس کمی با بازرایابی محتوا آشنا شوید.
  • ورود کاربر به سایت اولین هدف ما از کسب موفقیت در سئو است ولی مهمتر از آن تبدیل همین کاربر به مشتری خواهد بود.

شما در هر بخش از مقاله که نیاز بود از کلمه کلیدی استفاده کنید. برای یافتن هدف جستجوی کاربر؛ راحت‌ترین کار این است که صفحه اول گوگل را بررسی کنید. اینکه ما محتوای بی هدف تولید کنیم هیچ سودی برای ما ندارد.

برای کدنویسی افزونه‌ اسکیما می‌توانید یک برنامه نویس پیدا کنید و دوره اسکیما مارک‌آپ سایت سفینه را تهیه کنید و به او بدهید تا ببیند و به اسکیما مسلط شود. درک مجله خبری سئو محتوا و زمینه صفحه و کل سایتتان را برای گوگل آسان کند. برای تست سرعت سایت بر اساس این معیارها می‌توانید از google pagespeedinsight یا gtmetrix استفاده کنید.

هزینه سئو خارجی